top of page
Оптичні ілюзії
Ласкаво прошу на сторінку проекту
2
3248_nevozmozhnaya-arka
12
Рисунок2
Рисунок15
Оптична ілюзія - вікно Еймса
Як зробити вікно Еймса
Краща візуальна ілюзія 2010 р.

З давніх часів люди не тільки бавляться зоровими ілюзіями, але і свідомо використовують їх у своїй практичній діяльності, намагаючись зобразити об'ємні тіла на площині так, щоб відчувалася глибина простору. Вже тисячі років зорові ілюзії цілеспрямовано використовуються в архітектурі для створення певних просторових вражень. Ще більш ефективно зорові ілюзії використовуються в образотворчому та цирковому мистецтві. Зорові ілюзії стали основою кінематографії і телебачення, враховуються в поліграфії і у військовій справі. Створювана за допомогою технічних засобів віртуальна зорова реальність займає в житті сучасної людини величезне місце і тісно переплітається з дійсністю. Зорові ілюзії пов'язані з деякими обмеженнями і похибками процесу переробки інформації в зоровій системі.

Вираз «обман зору» дуже поширений. На жаль, наше око не точний прилад, тому і йому властиво помилятися. Ці помилки називають оптичними ілюзіями. Просто кажучи – це невірне уявлення реальності. Їх відома дуже велика кількість, і всі вони не однотипні, як і причини їх виникнення . Не варто забувати, що оптичні ілюзії супроводжують нас протягом усього життя. Тому знання основних видів, причин і можливих наслідків впливу на людину необхідні кожному з нас.

Оптичні ілюзії, створені учнями
Криша-трансформер

Круглий дах в дзеркальному відображенні стає рифленим і навпаки. Насправді дах не є ні круглим ні рифленим.

"Неможливі гайки"
Ілюзія "Неможливий рух"

Кульки піднімаються вгору по спуску. Поведінка їх здається неможливою.Розташування жолобів сприймається спостерігачем «навпаки» - таким чином, що спадний рух об'єктів по ним сприймається як рух вгору,  Ми використовували матеріальні тривимірні об'єкти і фізичний рух замість звичайного двомірного зображення. В даному випадку оманливий ефект досягається за допомогою вибудовування певної перспективи: очевидно, що якби ми дивилися на цю конструкцію під будь-яким іншим кутом, то ілюзія не спрацювала б.

Висновки. Зазначимо, що вивчення дослід ження оптичних ілюзій надзвичайно збагачує творчий багаж дизайнера, розвиває просторову уяву. Мистецтво оптичних ілюзій не має байдужих глядачів, воно спонукає до розумової праці, викликає емоції. Часто люди реагують на ілюзії з гумором, а це можна вважати також позитивним результатом, оскільки дизайнер покликаний проектувати гармонійне та приємне дляжиття середовище. Якщо розглядати економічний аспект використання зорових ілюзій, то ситуація буде досить привабливою, оскільки не доводиться зносити стіни чи щось добудовувати, варто лише пофарбувати відповідні ділянки інтер’єру чи екстер’єру, щоб досягнути бажа ного ефекту. Більше того, використання методу оптичних ілюзій в дизайні архітектурного середовища надає необмежений простір для фантазії та можли вість створити у кожному конкретному
випадку унікальний, неповторний твір просторового
мистецтва.

Подальший напрямок дослідження. Планується розробка детальної класифікації оптичнихілюзій в предметно-просторовому середовищі та вияв основних принципів формотворення об’ємно-просторових ілюзій.

Інформаційні джерела

•1.Я.И. Перельман «Занимательная механика» «Тезис», Екатеринбург, 1994 г. 
2. Я.И. Перельман «Знаете ли вы физику?» «Тезис», Екатеринбург, 1994 г. 
3. Я.И. Перельман «Занимательная физика» (книга 1 и 2) «Тезис», Екатеринбург, 1994 г.  
3. Л.В. Тарасов, А.Н. Тарасова «Беседы о преломлении света» М., «Наука», 1982 г. 
4. М.М. Колтун «Чёрное и белое» М., «Детская литература», 1978 г. 
5. «Иллюзии зрения». И. Д. Артамонов, 1969.

http://allday.ru/index.php Оптические иллюзии Дональда Раста (Donald Rust)

http://freshpics.blogspot.com/2010/01/optical-illusions-by-octavio-ocampo.html       Optical Illusions by Octavio Ocampo

http://www.kulturologia.ru/blogs/300109/10618/ (Эшер)

http://www.netlore.ru/Steven_Gardner

http://www.psychologicals.ru/Zritelnoe_vosprijatie/index.html

www.im-possible.info («Невозможный мир»)

www.log-in.ru («Оптические иллюзии, обманы зрения и феномены: двойственные образы»)

Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 143

  • Twitter Social Icon
  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Clean Grey
© Все права защищены
bottom of page